Czy eko jest eko?

Na dzisiejszym rynku znajdziemy dziesiątki produktów, które reklamowane są jako produkty ekologiczne. Zapewnienia takie widzimy na ulotkach, opakowaniach oraz często w reklamach telewizyjnych i radiowych. Te informacje budują pozytywny wizerunek firmy i mają na celu stworzenie pozytywnych skojarzeń zarówno w stosunku do produktu, jak i producenta.

Jednak nie zawsze eko jest naprawdę eko. Jak to sprawdzić? Ślepa wiara w to, co widnieje na opakowaniu na pewno nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Aby mieć pewność, co do naszych wyborów szukajmy certyfikatów.

Instytucje wydające zaświadczenia o ekologiczności produktów przeprowadzają bowiem cały szereg badań, testów oraz analiz, które aby nadać dane odznaczenie muszą mieć pozytywny wynik. Taki certyfikat gwarantuje najczęściej , że gospodarstwo produkujące dany wyrób przestrzega surowych zasad hodowli zwierząt i uprawy roślin, nie testuje swoich produktów na zwierzętach oraz stosuje ekologiczne metod produkcji. Na opakowaniach warto też szukać logo Unii Europejskiej, gdyż ono musi pojawić się na produkcie, jeśli jest ekologiczny.

Dla nadgorliwych – warto pamiętać, że producent musi podać na opakowaniu numer certyfikatu oraz nazwę instytucji, która go nadała.

skup złomu Gliwice http://www.wostal.biz/skup-zlomu-gliwice.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu sól kamienna