Czy łatwo dziś zostać odkrywcą?

Wydawać by się mogło, że współczesne czasy znacznie sprzyjają odkrywaniu coraz to ciekawszych wynalazków i kreowaniu nowych technologii. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy tak jest w rzeczywistości.

Może się okazać, że natłok nowości sprawia, iż wcale nie zwracamy uwagi na te, które w rzeczywistości na to zasługują. Oczywiście, przyjmujemy do wiadomości innowacje technologiczne, które wchodzą na rynek.

Ze względu na bombardujące nas reklamy często wręcz nie jesteśmy w stanie ich nie zauważyć. Jednak nie przywiązujemy się kompletnie do postaci odkrywcy, która kiedyś miała tak znamienne znaczenie.

Za kolejne odkrycia nie odpowiadają już ludzie, posiadający własne twarze i historie, ale całe koncerny, w których na powstanie wynalazku ma wpływ budżet, warunki badawcze i cały sztab specjalistów. Inna sprawa, że coraz trudniej jest wymyślić coś nowego.

Zwykle to, co nadal nie powstało, jest albo genialne i banalnie proste, albo tak zaawansowane technologicznie, że bardzo trudne do wykonania. Lekko przerażający może być fakt, że nawet te najbardziej skomplikowane z odkryć nie są już w stanie zachwycić czy zaszokować przeciętnego człowieka.

Yamaha ISX-80 http://ewpa.pl/sprzedaz/terex-cranes/zurawie-demag-gasienicowe/zuraw-gasienicowy-demag-cc-8800-1.html