Energia geotermalna

www.srodeknachwasty.net.pl

Odnawialne źródła energii znajdują się także we wnętrzu Ziemi – jest to energia geotermiczna. Energia ta związana jest znaturalnym ciepłem wnętrza Ziemi, które gromadzi sięw gorących skałach, parach wodnych iwodach.

Możemy zaobserwować bezustanny ruch ciepła z wnętrza naszej planety do górnych warstw skorupy ziemskiej. Ciepło jest pozostałością poprocesie formowania sięZiemi oraz rozpadu pierwiastków promieniotwórczych.

Temperatura wewnątrz Ziemi zmienia się wraz z głębokością. Na skutek tego zjawiska obserwowane jest znaczne podgrzanie wódwystępujących nadużych głębokościach (odkilkudziesięciu donawet ponad 100°C).

Bez wątpienia pozyskiwanie energii z wnętrza Ziemi jest szeroko dostępne. Poza tym zdobywanie energii geotermalnej jest: niezależne od pogody i klimatu, niewyczerpalne i nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Energia geotermalna mazastosowanie jako bezpośrednio doprowadzana systemem rurlub pośrednio poprzez oddanie ciepła chłodnej wodzie ipozostając wobiegu zamkniętym. Woda geotermalna maszerokie zastosowanie wIslandii, zaś naterenach Polski wokolicach Podhala.

http://www.laminwoods.pl/