Fizyczne objawy depresji

http://www.horyzontybezgranic.pl/inne/wozki-elektryczne.php

Depresja z założenia jest chorobą psychiczną. Właśnie dlatego najczęściej doszukujemy się jej objawów w obniżonym nastroju, niskiej samoocenie i braku motywacji do codziennego funkcjonowania. Należy jednak pamiętać, że depresji bardzo często towarzyszą również fizyczne objawy, które mogą świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu i rozwijającej się chorobie.

Jednym z zasadniczych objawów depresji są różnego rodzaju zaburzenia snu. W przypadku tej choroby mogą być to zarówno kłopoty z zasypianiem oraz bezsenność, jak i wręcz przeciwnie – nadmierna senność. Obydwa te objawy nie pozostają bez wpływu na nasze codzienne funkcjonowanie, skutkując zmęczeniem i brakiem siły do działania.

U osób z depresją często można zaobserwować również spowolnienie ruchów, wynikające zarówno ze zmęczenia i braku motywacji, jak i innych, fizycznych aspektów tejże choroby. W przypadku depresji często zdarza się, że jedne dolegliwości są wynikiem innych. Chory może zmagać się z brakiem apetytu, co jednocześnie sprawia, że jego nastrój i poziom energii wciąż ulega obniżeniu.

Nierzadko można zaobserwować, że osoba z depresją bardzo mocno koncentruje się na swoich odczuciach oraz swoim ciele. To sprawia, że każde, nawet najdrobniejsze dolegliwości są powodem do kolejnych zmartwień i niepokoju.

http://e-keller.pl/ psycholog zielona góra