Jak wybierać słuchawki?

Przy wyborze słuchawek należy kierować się kilkoma kryteriami. W zależności bowiem od tego, jak i w jakim celu będą użytkowane, najlepsze będą zupełnie inne modele.

Jeżeli dużo podróżujesz i słuchasz muzykę w miejscach publicznych to na pewno wybrać należy takie słuchawki, które nie przepuszczają dźwięków do otoczenia. Twoi towarzysze podróży, czy to w pociągu czy w tramwaju, zapewne nie są zainteresowani tym, czego aktualnie słuchasz.

Natomiast gdy jesteś osobą aktywną fizycznie, np. biegasz lub jeździsz na rowerze, a podczas aktywności lubisz posłuchać muzyki, to wybierz słuchawki mobilne i niewielkie, najlepiej douszne lub te bez zbędnego okablowania, które będzie ograniczać twoje ruchy.

Jeżeli słuchawki będą ci potrzebne np. do gier komputerowych lub do prowadzenia rozmów przez internet to wybierz modele, które mają już wbudowany mikrofon – dzięki temu nie będziesz musiał dokupować osobnych sprzętów.

Przy użytkowaniu słuchawek wyłącznie w domowym zaciszu nie musisz się już tak bardzo ograniczać – tutaj możesz wybrać nawet duże nauszne słuchawki połączone pałąkiem – ich mobilność ma bowiem niewielkie znaczenie.