Olimpiada

Dla zdecydowanej większości sportowców najbardziej pożądanym trofeum jest złoty medal olimpijski. Od tej reguły są jednak pewne wyjątki.

Na olimpiadzie w niektórych dyscyplinach sportowych nie rywalizują najlepsi zawodnicy na świecie, ponieważ wprowadzono tam pewne obostrzenia. Tak jest chociażby w boksie czy w piłce nożnej.

Na igrzyskach na ringach stają nie zawodowi pięściarze, których walki są oglądane przez miliony ludzi na całym świeci i którzy są zwyczajnie najlepsi w swojej profesji, ale amatorzy. Z pewnością, ma to znaczne przełożenie na prestiż złotego medalu olimpijskiego w boksie.

Drużyny piłkarskie na olimpiadach również nie składają się z najlepszych zawodników na świecie. Powszechnie uważa się, że najlepszym wiekiem dla futbolisty jest przedział 25-26 lat.

Na igrzyskach można natomiast wystawić drużyny do lat 23, które ewentualnie mogą być uzupełnione przez trzech starszych piłkarzy. Dlatego też w piłce nożnej zdecydowanie bardziej prestiżowe są mistrzostwa świata, a nawet mistrzostwa kontynentalne.

http://ewpa-sklep.pl/