Przeprowadzka roślin – o czym pamiętać?

W trakcie przeprowadzki do nowego mieszkania musimy bezpiecznie dostarczyć nie tylko nasze meble czy ubrania, ale także rośliny. Do swojego nowego domu pragniemy zabrać wszystkie swoje rzeczy – meble, ubrania, sprzęt AGD i RTV, ulubione książki, płyty i filmy.

Nie możemy też zapominać o zwierzętach, które wiele osób traktuje jak prawdziwych członków rodziny, a także roślinach. Niektórzy potrafią przyzwyczaić się do ulubionych fikusów, kaktusów czy innych roślin tak samo jak do zwierząt i nie wyobrażają sobie nowego domu bez ich obecności.

Przeprowadzka roślin jest wyjątkowo trudna – trzeba bardzo uważać, aby nasze kwiaty dotarły na miejsce nieuszkodzone i niezwiędnięte. Najlepiej przewozić je w naszym prywatnym aucie osobowym na siedzeniach, a nie na pace samochodu firmy przeprowadzkowej, gdzie nie będą miały dostępu do światła.

Rośliny w doniczkach najlepiej ustawić w kartonach tak, aby się nie przewróciły oraz, co bardzo istotne, nie domykać ich, aby nie odbierać im dostępu do światła i świeżego powietrza. Przed samą podróżą (jeśli ma być długa) kwiaty oczywiście należy podlać.