Transport morski czy lotniczy?

Nadając niewielką paczkę na drugi koniec świata zależy nam przede wszystkim na jej szybkim dostarczeniu. Mając do wyboru statek lub samolot, z pewnością jeśli chodzi o szybkość doręczenia przesyłki wygrywa samolot. A w innych przypadkach? Czy transport samolotowy całkowicie zdeklasował transport morski? Jeśli chodzi o przewóz pasażerów, transport lotniczy nie ma tutaj sobie równych. Dla przykładu warto podać przykład wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Lot samolotem trwa kilkanaście godzin, natomiast statkiem – już kilkanaście dni, a nawet tygodni.

Wyjazdy służbowe na inne kontynenty odbywają się tylko samolotami – jest to wygodniejsza forma podróżowania, a także dużo tańsza. Samoloty wygrywają także w walce o drobne przesyłki. Listy oraz paczki przesyłane są drogą lotniczą – szybciej docierają do celu. Podobnie jest z rybami oraz owocami morza. W ciągu kilku godzin od połowu trafiają na inny kontynent.

Przewożone statkiem nieodpowiednio zabezpieczone mogłyby się zepsuć – choć i tak nie zachowają świeżości przez kilka tygodni.

Wostal Świętochłowice