Wyróżnienia dla piłkarzy

Zdaje się, że każdy piłkarz, bez względu na wiek i klub, w którym na co dzień gra, chciałby zdobywać jak najwięcej trofeów. Oczywiście, te najważniejsze zarezerwowane są tak naprawdę dla niewielkiej garstki najbogatszych drużyn.

Czasami jednak nawet grając w przeciętnej drużynie, która zajmuje miejsce w środku tabeli, można zdobyć znaczące wyróżnienie, które może potem okazać się przepustką do dalszej kariery na wyższym poziomie. Chodzi tutaj głównie o wyróżnienia indywidualne.

Dla napastnika czy też ofensywnego pomocnika największą nobilitacją jest oczywiście zdobycie tytułu króla strzelców. Zawodnicy bardziej defensywni mogą natomiast walczyć o to, żeby znajdować się na czołowych miejscach w rankingach zawodników, które sporządzane są na przykład przez branżowe media.

Tytuł najlepszego obrońcy ligi z pewnością powinien zrobić wrażenie, nawet jeśli otrzyma go zawodnik reprezentujący drużynę z „ogona” tabeli. Drużyny z niewielkim budżetem raczej nie mogą liczyć na wygranie ligi.

Zdecydowanie większe szanse mają natomiast w pucharze kraju, gdzie gra się nie systemem ligowym, ale pucharowym (przegrany odpada).

Na sztandar szkolny składa się godło oraz symbol placówki