Zasłona dymna

Nie podlega wątpliwości fakt, że rozwija się coraz prężniej dziedzina technologii wykorzystująca sztuczną inteligencję w swoich urządzeniach. Z jednej strony jest mnóstwo pozytywów z tego wynikających, takich jak szeroki dostęp do Internetu czy mediów.

Chętnie korzystamy również z wszelkich kanałów komunikacji z innymi ludźmi, jeszcze kilka lat temu wręcz niemożliwych. Dzisiaj jest to łatwe, dostępne i stosunkowo niedrogie.

Z drugiej strony stoi nasza prywatność i anonimowość. Wszelkie nowoczesne urządzenia, programy, karty płatnicze czy aplikacje nafaszerowane są lokalizatorami, wszędzie zostawiają ślady.

Osoby mające uprawnienia lub dostęp do informacji o nas mogą dowiedzieć się praktycznie wszystkiego. Historia jaka zapisuje się na dyskach to informacje na temat gdzie jesteśmy, jakie strony odwiedzamy w Internecie, gdzie chodzimy na zakupy, dokąd podróżujemy, jak często tankujemy paliwo, na jakie filmy chodzimy do kina i tak dalej.

Jest to wykorzystywane w różnych celach, na przykład statystycznych czy marketingowych. Pozostaje zastanowić się czy chcemy być tak „widoczni”.

Side load carton semiautomatic sachets packaging system https://centrumterapii.org/zespol/