Zdrowszy zamiennik zwykłego chleba

www.dabudibu.pl

Wiele lat temu możliwość pożywiania się białym chlebem była uznawana za swoisty symbol dobrobytu. Tego typu pieczywo było znacznie droższe od swojego ciemnego odpowiednika.

Uznawane było także za delikatniejsze oraz bardziej właściwe dla osób o wysokim statusie społecznym. Dziś sytuacja zwykłego chleba ulega ogromnej przemianie.

Coraz częściej to właśnie wykształcone, dobrze zarabiające osoby, świadome swoich potrzeb żywieniowych, decydują się na jedzenie ciemnego pieczywa. Naukowcy dowodzą, że spożywanie ciemnego chleba czy bułek jest znacznie korzystniejsze dla naszego organizmu, niż sięganie po jego jasny odpowiednik.

Co ciekawe, można zauważyć, że sytuacja rynkowa pieczywa także uległa zmianie. Dziś można zauważyć, że to właśnie ciemny chleb, coraz bardziej pożądany, wyróżnia się coraz wyższą ceną.

W sklepach możemy znaleźć szeroką gamę produktów, które z powodzeniem zastąpią nam zwyczajny, jasny chleb. To bardzo duże ułatwienie przy zmianie swojego jadłospisu.

Nie musisz z pszennego chlebka z dnia na dzień przerzucać się na specyficzny w smaku pumpernikiel. Bez problemu możesz stopniowo kupować coraz ciemniejsze pieczywo, przyzwyczajając się do jego smaku.

http://www.ewpa.pl/seria_l-_ciagniki_o_sredniej_mocy.html http://oczyszczalniesciekow.net.pl/rogozno.html